Przystań na Wioślarskiej
W 1929r. otwarto nową przystań na ul. Wioślarskiej, najnowocześniejszą wtedy w Europie. Był to budynek o trzech kondygnacjach. Na dole znajdował się basen wioślarski do treningów zimowych oraz hangary na łodzie. Parter zajmowały szatnie z natryskami i umywalniami oraz tarasem od strony Wisły. Na piętrze urządzono dużą salę restauracyjną z tarasem pod arkadami oraz pokoje klubowe i administracyjne. W oddzielnym budynku były warsztaty szkutnicze oraz mieszkania dla personelu. Przystań pływającą wyciągnięto na brzeg i wykorzystywano jako czytelnię i salon gier towarzyskich. Z wieżyczki na jej szczycie korzystali sędziowie podczas regat.

Od tamtego czasu upłynęło sporo, niegdyś najnowocześniejsza przystań w Europie, dzisiaj jest to niestety smutny obraz obiektu, w jakim na co dzień ćwiczą i trenują nasi zawodnicy.
Chcąc podtrzymać dynamiczny rozwój sekcji sportowych w naszym Towarzystwie, muszą być poczynione niezbędne inwestycje. W ślad za światowymi wynikami, musi iść rozbudowa infrastruktury.

Jest nam niezmiernie miło zakomunikować, że Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie pozyskało silnego partnera i w połowie roku 2009, podpisało porozumienie dot. budowy nowoczesnej przystani wioślarskiej na działce przy ul. Wioślarskiej 6. 

Nowy obiekt zakłada budynek siedmio kondygnacyjny oraz hotel. 
Nowa siedziba Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego, po wybudowaniu będzie spełniać najwyższe europejskie standardy, sprawi że zawodnicy będą trenować w super nowoczesnych warunkach, a sam obiekt stanie się jedną z piękniejszych wizytówek naszego miasta.

Chcielibyśmy aby nowy obiekt stał się nowoczesnym i najlepszym ośrodkiem szkolenia wioślarskiego kobiet. 
Już dzisiaj nasze zawodniczki są najmocniejsze w Polsce, a nowoczesna przystań sprawi, że każdy wioślarz chcący osiągać najwyższe laury, będzie chciał reprezentować barwy najstarszego klubu sportowego w Polsce jakim jest Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie.

OSW Wioślarska

ul. Wioślarska 6, 00-411 Warszawa (Śródmieście)
tel.: (22) 628 17 22

Kierownik Obiektu: 
Lidia Troć tel.: 0 698 609 291

Zobacz na mapie

 

Ostatnie wydarzenia

S.Lewandowska ze "Złotym Wiosłem" S.Lewandowska ze "Złotym Wiosłem"
Jest nam niezmiernie miło zakomunikować, że nasza zawodniczka Sylwia Lewandowska zajęła pierwsze w Rankingu...
Zebranie sekcji wioślarskiej
Zarząd Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego zawiadamia o zebraniu Sekcji Turystyki Wioślarskiej, które...
Film z zakończenia sezonu
Zapraszamy do obejrzenia, krótkiego filmowego podsumowania zakończenia sezonu 2013 WTW Warszawa. Film dostępny...
Kontakt Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie, ul. Zaruskiego 12, 00-468 Warszawa
tel.: 22 621 59 76, fax: 22 628 53 54